Pierwsza wizyta u stomatologa

…Według zaleceń ekspertów z Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej powinna się odbyć zaraz po tym, gdy dziecku pojawi się pierwszy ząbek, czyli między 6 a 12 miesiącem życia. Wizyta taka trwa zwykle od kilku do kilkunastu minut i ma na celu poinstruowanie rodzica, jak należy dbać o higienę jamy ustnej malucha. Podczas pierwszych spotkań personel zapoznaje dziecko ze sprzętem oraz przyrządami  używanymi w gabinecie, uczy szczotkowania zębów oraz prowadzi gry i zabawy. Wszystkie te czynności adaptacyjne mają na celu przyzwyczajenie i oswojenie dziecka zarówno z gabinetem, jak i lekarzem oraz doprowadzenie do momentu, aż uda się dentyście w pełni zbadać buzię i ząbki.

Nie należy czekać z pierwszą wizytą stomatologiczną na ból zęba u dziecka. W takiej sytuacji Rodzice powinni pamiętać, że zdrowe zęby mleczne wpływają na stan zębów stałych i ich prawidłowe wyrzynanie, a odpowiedni czas wyrzynania  zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia wady ortodontycznej.


Nasi lekarze podchodzą indywidualnie do każdego pacjenta. Dbają o to, by każde dziecko wyszło z gabinetu uśmiechnięte i zadowolone 🙂


Ortho.pl ul. Buforowa 34, 52-131 Wrocław

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.