Pierwsza wizyta ortodontyczna

Ma na celu poznanie oczekiwań pacjenta. Lekarz od samego początku przygląda się ruchom mimicznym, rysom twarzy i postawie, ponieważ wszystkie te składowe mają wpływ na sposób leczenia. Podczas rozmowy lekarz zbiera informacje o tym dlaczego pacjent zgłosił się do ortodonty. Czy już wcześniej było podejmowane jakieś leczenie i zbiera ogólny wywiad medyczny.

Następnie lekarz przechodzi do badania. Na jego podstawie określa wstępnie wadę i czy potrzebne jest jeszcze inne leczenie przed rozpoczęciem ortodontycznego.

Żeby dokładnie określić wadę pacjenta, wybrać dla niego najlepszy sposób leczenia i oszacować jego czas potrzebny jest szereg badań diagnostycznych. Można je wykonać na tej samej wizycie lub umówić się na kolejną :

  • zdjęcie RTG pantomograficzne ( czyli zdjęcie 2d pozwalające zobrazować wszystkie zęby oraz kości żuchwy i szczęki
  • zdjęcie RTG cefalometryczne ( czyli zdjęcie boczne głowy pozwalające zobrazować struktury kostne oraz miękkie głowy niezbędne do dalszej analizy)
  • modele diagnostyczne ( wykonywane w naszym gabinecie za pomocą sknera wewnątrzustnego 3D)
  • zdjęcia fotograficzne wewnątrzustne ( wykonywane za pomocą specjalnych luster)
  • zdjęcia fotograficzne zewnątrzustne ( pozwalające określić profil, symetrię twarzy i postawy)
pierwsza wizyta ortodontyczna - analiza cefalometryczna zdjęcie boczne głowy
pierwsza wizyta ortodontyczna - skany 3D
pierwsza wizyta ortodontyczna - rtg

Po diagnostyce :

Po wykonaniu diagnostyki ortodontycznej jest ona wprowadzana do specjalnych programów z pomocą których lekarz wykonuje analizę każdego przypadku. Aby lekarz mógł to zrobić spokojnie i starannie a czasem omówić też z innymi specjalistami najczęściej Pacjenta umawiamy tydzień później na kolejną wizytę by przedstawić możliwości leczenia.

Lekarz zazwyczaj proponuje parę rozwiązań i każde omawia z pacjentem tak by mógł poznać wszystkie możliwości i koszty.

W leczeniu ortodontycznym bardzo ważna jest współpraca między lekarzem a pacjentem, dlatego jeśli mają Państwa jakiekolwiek niejasności najlepiej pytać i wyjaśniać je od samego początku.


Jeśli mają Państwo jakieś pytania lub chcą umówić się na wizytę zapraszamy do kontaktu telefonicznego, przez facebooka lub formularz kontaktowy na naszej stronie w zakładce „kontakt”. Nasz zespół z przyjemnością Państwu pomoże.


Nasi Ortodonci:

Ortho.pl ul. Buforowa 34, 52-131 Wrocław

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.