Ortodoncja

To dziedzina stomatologii zajmująca się nie tylko, jak często określają Pacjenci „prostowaniem zębów”, ale także leczeniem wad zgryzu, poprawą profilu, symetrii i estetyki twarzy. Nieprawidłowo ustawione zęby powodują trudności w ich prawidłowym czyszczeniu, mogą mieć bezpośredni wpływ na ich utratę z powodu próchnicy i chorób przyzębia. Dodatkowo mogą skutkować bólem głowy, szyi oraz dyskomfortem w stawie skroniowo-żuchwowym, ale nie tylko. Asymetria uśmiechu, zgrzytanie zębami oraz ich ścieranie są częstymi oznakami wskazującymi na potrzebę konsultacji ortodontycznej.

Nie ma określonego przedziału wiekowego, w którym należy zgłosić się do ortodonty. Leczenie ortodontyczne może być rozpoczęte u dzieci, po pojawieniu się wszystkich zębów mlecznych jak i u osób dorosłych, nawet jako wstęp do leczenia protetycznego.

Objawy, które wskazują na konieczność pojawienia się z dzieckiem u ortodonty:

  • nieprawidłowe nawyki – ssanie palca, smoczka, obgryzanie paznokci, gryzienie ołówków i długopisów,
  • asymetria twarzy,
  • wada wymowy,
  • stale otwarta buzia,
  • oddychanie przez buzię,
  • nadmiernie wysunięta lub cofnięta broda,
  • wczesna utrata zębów mlecznych,
  • nachodzące na siebie lub zbyt rozsunięte zęby.

Leczenie ortodontyczne stanowią zarówno proste ćwiczenia systematycznie wykonywane przez pacjenta jak i aparaty nazębne zakładane przez specjalistę. Opierając się na szeregu badań wykonywanych przy użyciu najnowszych technologii, takich jak skaner wewnątrzustny 3D czy zdjęcia RTG, wybierzemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie spośród możliwości jakie daje nam współczesna medycyna, mianowicie:

– aparaty stałe metalowe,

– aparaty stałe estetyczne: ceramiczne i szafirowe,

– aparaty nakładkowe,

– aparaty ruchome jedno- lub dwurzędowe.

Dzięki współpracy z lekarzami specjalizującymi się w stomatologii estetycznej, chirurgii, protetyce i medycynie estetycznej zapewnimy Państwu kompleksową opiekę stomatologiczną, a co za tym idzie piękny i zdrowy uśmiech.


Zapraszamy na konsultacje:


Oraz do zapoznania się z cennikiem usług:

Ortho.pl ul. Buforowa 34, 52-131 Wrocław

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.