Implantologia łączy działania z zakresu chirurgii i protetyki. Polega na wszczepieniu implantu w miejsce ubytku uzębienia (pojedynczego lub większego) i osadzeniu na nim korony protetycznej. Implant zęba pełni rolę korzenia i stanowi trzon do odbudowy jego widocznej części. Implantologia pozwala pacjentom odzyskać pełne i zdrowe uzębienie.

W Ortho korzystamy z innowacyjnych rozwiązań. Używamy najwyższej jakości, szwajcarskich implantów marki Thommen Medical. Dzięki nim nasi pacjenci zyskują gwarancję niezwykle estetycznego i trwałego efektu. Miejscowe znieczulenie sprawia, że zabieg uzupełnienia uzębienia jest całkowicie bezbolesny.

Dla kogo jest implantologia?

Działania chirurgów w zakresie implantologii są skierowane do tych pacjentów, którzy:

  • mają ubytki w uzębieniu,
  • usunęli zęba w gabinecie lekarskim (z powodu braku możliwości skutecznego leczenia),
  • utracili zęba w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
  • nie posiadają zawiązka któregoś z zębów.

Implantologia — przebieg leczenia

  • Konsultacja

Podczas konsultacji w naszym gabinecie wykonujemy tomografię 3D miejsca, w którym planowane jest uzupełnienie implantem. Badanie znacznie zmniejsza możliwość wystąpienia powikłań. Zwiększa prawdopodobieństwo, że implant zęba zostanie trwale oraz prawidłowo utrzymany. Na podstawie wyniku tomografii chirurg ocenia stan kości i decyduje o potrzebie dodatkowej regeneracji. Prawidłowe zaplanowanie zabiegu to klucz do sukcesu.

  • Zabieg

Wszczepienie implantu wykonuje doświadczony chirurg szczękowo-twarzowy — dr Nikodem Cichocki. Podczas zabiegu używa najlepszych implantów Thommen Medical ze Szwajcarii. Precyzja i innowacja to definicja szwajcarskiej implantologii, z którą utożsamia się Zespół specjalistów Ortho.

  • Kontrola i nauka prawidłowej higieny

Zabiegi higienizacji są integralną częścią implantologii. Odpowiednia higiena zapewnia prawidłową osteointegrację, czyli zrośnięcie implantu z kością i jego wygojenie. Aby nauczyć się odpowiedniej higieny, należy skorzystać z konsultacji z naszą higienistką. Wizyta polega na omówieniu najważniejszych zaleceń oraz dobraniu odpowiednich produktów do higieny jamy ustnej, dopasowanych do indywidualnych preferencji pacjenta. Stosowanie się do sugestii specjalisty, prawidłowa higiena, a nawet regularne wizyty w gabinecie higienistki mogą uchronić przed niepotrzebnymi, dodatkowymi zabiegami regeneracji kości zęba dla utrzymania implantu.

  • Zagojenie i osadzenie korony zęba

Najbardziej wyczekiwanym przez pacjentów etapem zabiegu jest umieszczenie widocznej części zęba. Na ostatniej wizycie osadzamy koronę na implant zęba. Korona jest wykonywana w laboratorium na podstawie indywidualnych preferencji i potrzeb.

Ortho.pl ul. Buforowa 34, 52-131 Wrocław

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.